Наше підприємство відвідав керівник USAID Проєкт енергетичної безпеки Майкл Трейнор

Головна » Головні новини » Наше підприємство відвідав керівник USAID Проєкт енергетичної безпеки Майкл Трейнор

05.07.2024

3 липня Черкаси відвідав керівник USAID Проєкт енергетичної безпеки Майкл Трейнор, аби на власні очі побачити процес встановлення обладнання та роботи когенераційних машин, які були передані місту від агентства.

Завдяки когенераційним машинам підприємство генерує для власного використання та продає на ринок електроенергію. Це прибуток підприємства, який дозволяє проводити модернізацію обладнання та частково здешевлювати собівартість послуги теплопостачання. Також когенераційна машина забезпечує підігрів води. Всього в рамках програми допомоги USAID було передано 6 когенераційних установок, екскаватор JCB4 і кран 25t.
– Візит розпочався із зустрічі в кабінеті директора комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася, в рамках якої останній провів презентацію про стан енергетичної системи міста, роботу комунального підприємства та реформи, які проводяться з метою енергозбереження та енергоефективності. Зазначу, комунальне підприємство є одним з найефективніших в Україні, – ділиться деталями зустрічі народний депутат, член Комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.
Як розповів Павло Карась, індивідуальні теплові пункти є невідʼємною і дуже важливою складовою енергомодернізації. Їх встановлення дозволяють знизити споживання. Ключовим в цьому є економічний стимул. Також важлива комплексна робота, яка включає різні рішення з енергоефективності. За словами директора КП, за 6 років завдяки енергомодернізації вдалося вдвічі зменшити споживання електроенергії, а порівняно із показниками з 2008 року вдвічі зменшилося споживання газу.
Підтримка донорів надзвичайно важлива як для відновлення енергетики України, так і для заходів з енергоефективності.
– Сьогодні під час лібералізації тарифної політики важливо пояснювати людям які кроки допоможуть заощадити гроші, як економити і свої ресурси, і держави. Ми вдячні пану Майклу Трейнору за допомогу яку надають нам США. Сьогодні це дуже важливо для нашої країни. Дуже вдячний що допомога була надана і для нашого 199 округу: було передано екскаватор та буде передана когенераційна установка і машина для господарчих потреб для Ватутінської громади. Важливо, що пан Трейнор особисто завітав до Черкас. Це його перший візит в місто, і, впевнений, у нашого американського гостя залишаться приємні спогади про спілкування з черкащанами, – резюмував народний депутат.
Для міста необхідно ще додатково 136 Індивідуальних теплових пунктів для того щоб оптимізувати процес енергозбереження та енергоефективності, зекономити ресурси «Черкаситеплокомуненерго». Тож народний депутат зазначив, що підняв це питання перед представниками USAID, аби Черкаси стали містом-взірцем в напрямку енергоефективності. Цей процес також допоможе споживачам зекономити гроші, які сплачують за комунальні послуги.
В рамках візиту делегація USAID, черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, директор «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась відвідали ряд обʼєктів комунального підприємства, обговорили проблеми, які потребують вирішення для оптимізації роботи підприємства, поспілкувалися зі співробітниками які обслуговують КП.

Всі права захищено © 2024 КПТМ «Черкаситеплокомуненерго»