Як відбуватиметься розподіл та нарахування плати за послуги з постачання теплоенергії та гарячої води у багатоквартирному будинку за адресою вул. Гоголя, 221?

Головна » Поширені запитання » Як відбуватиметься розподіл та нарахування плати за послуги з постачання теплоенергії та гарячої води у багатоквартирному будинку за адресою вул. Гоголя, 221?

10.06.2024

Звертаємо вашу увагу на основні вимоги законодавства та нормативно-правових актів України щодо розподілу та нарахування плати за послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у багатоквартирному будинку за адресою вул. Гоголя, 221.
Відповідно до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» забороняється приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг відповідно до вимог цього Закону.
Згідно із актом від 13.10.2023р. головою ОСББ «Гоголя-221» не надано доступ представникам КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» для встановлення вузла комерційного обліку теплової енергії на вводі інженерних мереж в багатоквартирний будинок за адресою вул. Гоголя, 221.
У зв’язку із цим до встановлення вузла комерційного обліку відповідно до вимог частини другої статті 3 цього Закону КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» застосовує розрахунковий метод для визначення загального обсягу споживання теплової енергії у будинку для кожного розрахункового періоду:
• обсяг споживання теплової енергії визначається за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування, що підлягає щомісячному коригуванню виконавцем послуги за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря.
Окрім цього рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради №1116 від 07.10.2019р. встановлено підвищувальний коефіцієнт 1,25 для житлових будинків, мешканці яких не дають можливості встановлення комерційних приладів обліку теплової енергії.
• обсяги споживання гарячої води визначаються за показаннями вузлів розподільного обліку, а у разі їх відсутності- за нормами споживання, встановленими органом місцевого самоврядування. Загальний обсяг споживання гарячої у такій будівлі визначається як сума обсягу, визначеного за допомогою вузлів розподільного обліку та розрахункового обсягу, визначеного за нормою споживання для споживачів, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку.

      Відповідно до п.35 Правил  надання послуги з постачання гарячої води, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2021 р. № 1023), плата виконавцю послуги за індивідуальним договором про надання послуги з постачання гарячої води ( далі - ГВП) складається з: 
•   плати за послугу, визначеної відповідно до цих Правил та Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (№ 315 від 22.11.2018р., в редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України №358 від 28.12.2021р. (далі –  Методика розподілу), що розраховується виходячи з розміру затвердженого уповноваженим органом тарифу та обсягу спожитої гарячої води або за нормами споживання, встановленими органом місцевого самоврядування, до встановлення вузла комерційного обліку;
•   плати за витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції), що розраховується виходячи з розміру затвердженого тарифу на послугу з постачання теплової енергії та визначеного обсягу відповідно до Методики розподілу; 
•   плати за абонентське обслуговування, визначеної виконавцем послуги.    
      У разі, якщо приготування гарячої води відбувається у індивідуальному тепловому пункті або автономній теплогенеруючій/когенераційній установці будівлі/будинку, то обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП , за наявності циркуляції, при відсутності, тимчасового виходу з ладу або втраті вузла комерційного обліку теплової енергії, визначається в міжопалювальний період, як 20% відсотків від обсягу теплової енергії, витраченої на приготування гарячої води.         
      В опалювальний період обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП, не визначається, а входить до обсягу споживання теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення.
       Обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП, розподіляється між усіма власниками (співвласниками) приміщень у будівлі/будинку (включаючи приміщення з індивідуальним опаленням та окремі приміщення з транзитними мережами опалення) незалежно від обсягу спожитої гарячої води у кожному розрахунковому періоді в міжопалювальний період пропорційно до загальних/опалюваних площ/об'ємів їх житлових/нежитлових приміщень.
        Визначені за показниками відповідних вузлів  розподільного обліку, за нормами споживання     (до встановлення вузла комерційного  обліку холодної води) обсяги спожитих комунальних послуг виставляються до оплати та відображаються у рахунку споживача наступним чином: 
•   на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП – по договору приєднання на послугу з постачання теплової енергії, в Гкал;
•   на постачання гарячої води – по договору приєднання на послугу з  постачання гарячої води, в м3.

Всі права захищено © 2024 КПТМ «Черкаситеплокомуненерго»