КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» пропонує закладам охорони здоров’я Черкас перевірити якість роботи кисневих концентраторів, які рятують життя хворим на коронавірус черкащанам. Комунальне підприємство має необхідну технічну базу та спеціалістів, які готові безоплатно здійснити перевірку обладнання і дати медпрацівникам точні дані щодо кількості кисню, яку видає кисневий концентратор. Ця інформація життєво важлива для порятунку пацієнтів.

— Ми пропонуємо свою послугу з перевірки кисневих концентраторів, бо розуміємо на скільки важливо лікареві знати з чим він працює, скільки кисню отримує пацієнт. Для цього маємо необхідне обладнання та спеціалістів і готові допомогти нашим медикам та городянам безоплатно, — розповідає про ініціативу підприємства директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась. — Окрім того, таку перевірку важливо зробити зараз, допоки придбане обладнання на гарантійному обслуговуванні, якщо реальні показники не відповідатимуть тим, що зазначені у документації концентраторів, місто зможе їх обміняти або повернути виробникові.

Днями заклади охорони здоров’я в Черкасах, які визначені для госпіталізації пацієнтів із Covid-19, днями отримали 77 нових кисневих концентраторів. 27 із них передали Третій міській лікарні швидкої медичної допомоги, ще 50 – інфекційній. Обладнання придбали за кошти субвенції з державного та обласного бюджетів.

– Основним елементом лікування вірусної пневмонії, спричиненою коронавірусною інфекцією, є адекватне кисневе забезпечення. Йдеться про доставлення кисню під визначеним тиском до легень, аби не страждали головний мозок, серце, нирки, печінка, – поділилася заступник директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Надія Гетьман. – Киснева терапія є одним з основних методів лікування, її потребує практично 80 % пацієнтів, які потрапляють у стаціонар.

Нагадаємо, цього року в бюджеті Черкас задля попередження поширенню хвороби та лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією передбачили 104,2 млн грн. За ці кошти в медичні заклади нашого міста придбали нове необхідне обладнання, лікувальні препарати та засоби індивідуального захисту для медичного персоналу.

Черкаські комунальники готові підстрахувати медиків