Станом на 21 вересня без гарячого водопостачання залишається 7 багатоквартирних житлових будинків із 768, які обслуговує КПТМ «Черкаситеплокомуненерго».

– Ми як завжди молимося на холодну зиму, – жартує Павло Карась. – Це треба і для нас, і для природи. Готові до холодної і сніжної зими. Разом з тим, ми гарантуємо тепло в оселях містян за будь-яких умов. Ми багато чого зробили для контролю за якістю послуги. Тож маємо всі технічні важелі, щоб контролювати якість послуги фактично онлайн. До слова, тепла чи холодна зима – це мінімально вплине на рахунки містян. Бо у нас є двохставковий тариф на постачання теплової енергії. Це означає, що містяни платять за транспортування тепла фіксовану суму цілий рік. І ця сума не залежить від того, яка була зима. Таким чином, якщо зима була холодна, вони платити не будуть. І коли тепла була зима, вони менше платити не будуть теж, бо транспортування йшло однаково. А щодо того, скільки містяни споживуть за показниками приладів обліку – тут вже залежить від того, хто скільки буде споживати.

Павло Миколайович роз’яснив, що в Черкасах великий діапазон споживання тепла на квадратний метр.

– Є будинки, що споживають тепла в 9 разів менше, ніж інші. Тобто є сучасний будинок, утеплений, а є будинок, який побудований на початку 20-го чи в кінці 19-го століття. Відповідно старий будинок, який був побудований з очерету і обкладений четвертинкою цегли, отримує великі рахунки. Бо тепер кожен платить за себе. Середньої температури немає зараз. Кожен платить, скільки спожив. Тому можливості для туплення, для модернізації, в мешканців, у наших клієнтів безмежні. Є будинки дуже утеплені. І там гарна ситуація, а є одно-двоповерхові будинки. Які роками не утеплювалися, конструкція в яких енергозатратна. Мешканці знали, що багато споживають тепла, тому зволікали з лічильниками. Але заразбригади встановлюють лічильники там, де ще вони не встановлені. З близько 30 лічильників вже встановили у 12-ти. Є частина будинків, куди не допускають працівників. Там виставлятимемо рахунки по нормативам нарахування, плюс коефіцієнт, встановлений міськрадою за недопуск до лічильників, – сказав Павло Карась.

https://procherk.info

«Черкаситеплокомуненерго» готове вчасно почати опалювальний сезон