e6e1caf3

Комунальне підприємство теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради» проводить ремонт та повірку лічильників гарячої та холодної води, лічильників теплової енергії. Надаються послуги зі зняття та встановлення лічильників теплової енергії замовників.
Прийом лічильників від населення здійснюється в абонентному відділі підприємства, який знаходиться за адресою: вул. Ярославська, 6.
Довідки за телефоном: (0472) 65-70-74.
Заявки на зняття, ремонт та повірку промислових лічильників гарячої та холодної води, лічильників теплової енергії приймаються за телефонами:
(0472) 37-50-62
(0472) 37-50-41.

З 02 серпня 2017 року набув чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення комерційного  обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання.

Цим Законом запроваджується обов’язковий облік тепла і води, завдяки якому населення платитиме лише за спожиті ресурси.

Нормами Закону визначено порядок оснащення будівель та окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показів вузлів обліку та відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг.

Проте ч. 6 ст. 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» передбачений не лише обов’язок теплопостачальних організацій щодо забезпечення житлових будинків вузлами обліку, а й обов’язок споживачів відшкодувати зазначеним організаціям вартість встановлення вузла обліку в будинку шляхом сплати внеску за встановлення будинкового вузла обліку.

Розмір внесків за встановлення комерційного вузла обліку буде визначено окремо для кожного будинку. Ця сума буде пред’явлена для оплати кожному споживачеві, проте споживач, згідно нормами ч. 11 ст. 3 зазначеного Закону має право на розстрочку сплати внесків на п’ять років або на інший строк за згодою сторін.

Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» визначає основні засади регулювання обліку теплової енергії в Україні. Згідно з ч. 6 Перехідних та прикінцевих положень Закону протягом шести місяців Кабінет Міністрів України та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг повинні розробити додаткові підзаконні акти ( методики, правила та інші ), які регулюватимуть відносини у сфері теплопостачання між споживачами та надавачами послуг, в тому числі під час встановлення комерційних вузлів обліку.

Наше підприємство надає послуги з опалення та гарячого водопостачання в 483 житлові будинки міста. Згідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» який вступив в силу 2 серпня 2017 року теплопостачальні підприємства до серпня 2018 року повинні обладнати вузлами комерційного обліку всі будівлі та окремі приміщення на які надає послуги з опалення та гарячого водопостачання. Підприємство протягом 2015-2017 рр виконувало роботи по встановленню приладів обліку теплової енергії. Фінансування на встановлення лічильників передбачалося з різних джерел. Так, наприклад, 84 житлові будинки були обладнані за кошти передбачені в тарифі по інвестиційній програмі 2015 року. 103 булинки були обладнані лічильниками теплової енергії по кредиту ЄБРР при встановленні індивідуальних теплових пунктів, в 161 будинок встановлені прилади обліку за кошти місцевого бюджету. У90 житлових будинках лічильнки були встановлені мешканцями за власні кошти. У 45 житлових будинках, де відсутні підвали та теплові пункти, немає можливсоті встановити лічильники теплової енергії. Але згідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» за погодженням з мешканцями  будинків де теплові лічильники не встановлені теплопостачальна організація запропонує шляхи технічного вирішення питання встановлення вузлів комерційного обліку.