Шановні споживачі!

За другої половини січня Ви отримуєте платіжку нового зразка.  Справа в тому, що з 01.05.2019 Верховна Рада України прийняла нову редакцію Закону України «Про житлово – комунальні послуги». З метою прозорості при сплаті комунальних послуг єдиний раніше тариф було розподілено на складові, щоб споживач чітко знав за які послуги сплачує. Крім того, законодавець визначив, що складові тарифу мають сплачуватись на окремі рахунки з метою контролю за тим, щоб кошти могли бути використані тільки на ту ціль яка визначена в квитанції про оплату.

З 17 січня 2020р. втупили в силу нові тарифи на постачання теплової енергії постанова НКРЕКП № 94 від 14.01.2020р. «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання комунальному підприємству теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради», яка установила двоставковий тариф на постачання теплової енергії.

Двоставковий тариф на постачання теплової енергії складається з

 – плати за фактично спожиту будинком теплову енергію за даними будинкового лічильника теплової енергії. Ця плата нараховується лише під час опалювального сезону. Вона відшкодовує умовно-змінну частину витрат на виробництво теплової енергії (витрати на придбання природного газу та електроенергії для виробництва тепла). Розподіл показників будинкового лічильника між квартирами в будинку здійснюється за Наказом Мінрегіону № 315 від 22.11.2018 «Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» з зазначенням витрат на опалення місць загального користування та втрат теплової енергії на функціонування системи теплопостачання будинку.

– плати за одиницю приєднаного теплового навантаження (абонентська плата). Ця плата передбачає умовно-постійну частину витрат виробництва та транспортування теплової енергії (заробітна плата працівників, витрати на обслуговування та ремонт мереж, котелень, обладнання, сплату податків). Обґрунтованість відповідних видатків перевірена та підтверджена НКРЕКП при встановленні тарифу. Теплове навантаження затверджене Рішенням Черкаського міськвиконкому № 1117 від 07.10.2019 ” Про надання дозволу КПТМ ” Черкаситеплокомуненрго ” на проведення розрахунків для встановлення двоставкових тарифів на теплову енергію”.

Нараховування здійснюється з розрахунку на 1 м2  площі квартири та сплачується щомісяця упродовж  усього року не залежно від показників та наявності чи відсутності лічильників тепла.

Застосування двоставкового тарифу дає змогу фактично мати кожному будинку свій тариф на теплопостачання який враховує фактичне енергоспоживання будинку за останні три роки та не залежати від сусідів які можуть бути значно енергозатратнішими. Враховуючи, що значна частина будинків міста здійснюють заходи енергозбереження впровадження двоставкового тарифу знизить фактичний тариф та фінансове навантаження на більшість споживачів.

З 17.01.2020р. на виконання Закону України «Про житлово – комунальні послуги» та відповідно до Наказу № 167 від 01 листопада 2019 року ” Про встановлення плати за абонентське обслуговування на послугу з постачання теплової енергії” вилучається із загального тарифу та вводиться як окрема  – плата за абонентське обслуговування, що сплачується один раз на місяць цілий рік кожним абонентом та не залежить від площі квартири чи обсягів споживання тепла. Абоенентська плата покриває витрати підприємства на роботу абонентського відділу, контролерів, витрати на друк та доставку платіжних квитанцій, інформування споживачів. Крім того, абонентська плата покриває видатки з повірки квартирних лічильників теплової енергії. Плата складає 28.47 грн з ПДВ на місяць.

З 17.01.2020р. на виконаня Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” були прийняті рішення Черкаського Міськвиконкому № 885 від 13.08.2019 “Про встановлення розміру внесків за встановлення вузлів комерційного обліку до інженерних мереж КПТМ “Черкаситеплокомуненрго” та № 722 від 27.06.2019 “Про втановлення розміру внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енргії та постачання гарячої води власникам (співвласникам) будівель, які приєднані до інженерних мереж КПТМ ” Черкаситеплокомуненрго ” якими вилучається із загального тарифу та вводиться нова плата – внески на встановлення та обслуговування вузлів комерційного обліку (будинкових лічильників) теплової енергії. Цією платою забезпечується встановлення (вразі відсутності) та обслуговування (періодична повірка, ремонт, технічний огляд та перевірка) будинкових лічильників. Платіж сплачується кожним абонентом один раз на квартал цілий рік та не залежить від площі квартири чи обсягів споживання тепла.

З 01.01.2020р. на виконання рішення Черкаської міської ради № 2- 5573 від 26.12.2019 “Про підтвердження рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 19.11.2019 № 1356 “Про встановлення тарифів на обслуговування ІТП в житлових  будинках, що перебувають на балансі КПТМ “Черкаситеплокомуненрго” у Вашому будинку діє окремий тариф на обслуговування індивідуального теплового пункту (ІТП). Справна робота даного обладнання дозволяє Вам істотно економити на оплаті теплової енергії. Видатки на обслуговування ІТП не включені до жодного тарифу та сплачується один раз на місяць цілий рік кожним абонентом та не залежить від площі квартири чи обсягів споживання тепла.

Щиро дякуємо за розуміння в сприйняття цих доволі складних змін чинного законодавства. Просимо Вас вчасно здійснювати оплату за ВСІ складові нової платіжки. Від Вашої вчасної оплати залежить тепло та гаряча вода в вашій оселі.З

Роз’яснення щодо сплати за послуги за новими багатокомпонентними платіжками