27 серпня 1969 року, відповідно до Наказу Черкаського обласного управління житлово-комунального господарства №116, була створена «Дирекція об’єднаних котелень та теплових мереж». На час заснування дирекції на її балансі була лише одна квартальна котельня та 15 працівників. Степан Доніш був призначений першим директором підприємства і працював на ньому до 1974 року. За час його керівництва господарство підприємства зросло з однієї до 28 котелень і налічувало 30 кілометрів теплових мереж. Загальна чисельність працівників досягла 119 осіб, з яких 12 – спеціалісти та службовці. У цей період котельні переводились з твердого на рідке паливо.
1972 року було створено виробничу дільницю котелень і теплових мереж в м.Умань.
Наказом Міністра комунального господарства УРСР №369 від 1973 року «Дирекція об’єднаних котелень та теплових мереж» була перейменована в Черкаське обласне підприємство теплових мереж «Черкаситепломережа». Новоутворене підприємство займалося експлуатацією, ремонтом об’єктів теплопостачання, диспетчеризацією котелень.
З лютого 1974 року директором Черкаського обласного підприємства «Черкаситепломережа» був призначений Олексій Демченко. Згідно з розробленими схемами теплопостачання Черкас та інших міст області, розпочато будівництво опалювальних котелень за типовими проектами з котлами ТВГ-8.
Протягом 1974-81-их років були створені дільниці у місті Сміла, Золотоноша, Канів, Звенигородка. Усі вони підпорядковувалися обласному підприємству «Черкаситепломережа».
Маючи 146 котелень та 110 кілометрів тепломереж та даючи споживачам 350 тис. Гкал. на рік, обласне підприємство теплових мереж інтенсивно розвивалося. В обласному центрі та містах районного значення Черкаської області вводилися в експлуатацію центральні теплові пункти — ЦТП. З метою вдосконалення управління підприємством та покращення теплопостачання в області, Наказом Міністра комунального господарства УРСР від 13 липня 1976 року було створене Черкаське виробниче об’єднання теплових мереж і котельного господарства.
1983 року обласне виробниче об’єднання перейменовано в Черкаське обласне об’єднання теплових мереж і котельного господарства «Черкаситеплокомуненерго», яке очолив Генріх Багдасаров. А з 1985 року по 1988 рік директором підприємства був Володимир Александров. При ньому було газифіковано понад 50 котелень Черкаської області. У 1986 році дільниці в райцентрах реорганізовано на окремі підприємства.
З 1988 року по 2002 рік «Черкаситеплокомуненерго» керував Яків Шепель. В той час у Черкасах було прокладено 8,5 кілометра емальованих труб, 3,4 кілометра попередньо ізольованих труб, у тому числі й труб великого діаметру. Також було побудовано виробничу базу та адміністративне приміщення.  Модернізували 21 котел НІІСТУ-5 та встановили пальники попереднього змішування газу (ПГПЗ), що дало можливість підвищити ККД котлів до 90% і зекономити до 500 тис. м³ газу за рік.
Згідно з Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської Ради № 329 від 11 лютого 1997, на базі майна Державного обласного об’єднання «Черкаситеплокомуненерго», переданого із обласної до міської комунальної власності, створено Державне комунальне підприємство теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго».
Рішенням Черкаської міської ради від 09 лютого 1999 року № 5-4, згідно з, затвердженим Черкаським міськвиконкомом 18 січня 2000 року, Статутом підприємства (реєстраційний номер 7989), на базі Державного комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» зареєстровано Комунальне підприємство теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго».
З 2002 по 2010 роки директором підприємства було призначено Миколу Кушніра. За час його керівництва підприємство почало надійно та безперервно постачати в місто Черкаси опалення та гарячу воду. Завдяки установці частотних перетворювачів на електроприводах насосів, Черкаси стало одним із перших міст на території України, в якому холодна та гаряча вода подавалась цілодобово протягом року.
За результатами підсумків роботи в комунальній галузі серед підприємств спорідненої діяльності згідно з національним бізнес-рейтингом підприємство неодноразово відзначалось дипломами за призові місця. А у 2009 році, за підсумками Національного бізнес-рейтингу, у номінації серед усіх українських підприємств-виробників пари та гарячої води, КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» посіло сьоме місце, а серед комунальних – перше (до уваги, зокрема, бралися такі показники як кількість виробленої продукції, середня зарплата працівників, прибуток, продуктивність праці).
Значними здобутками підприємства в ці роки стали:
заміна 22 морально застарілих котлів НІІСТУ-5 на сучасні котли з ККД 92%;
встановлення, одне з перших в Україні, у 2005 році когенераційної установки «Caterpillar» потужністю 1,46 МВт з річним виробництвом електроенергії обсягом 9,5 млн. кВт/год та 10 тис. Гкал тепла. Цей захід дозволив підприємству виробляти самостійно половину необхідної електричної енергії та зменшити собівартість теплової енергії;
встановлення 150 частотних перетворювачів на електроприводах насосів, димососів і вентиляторів у котельнях і ЦТП, що дало можливість цілодобово постачати холодну та гарячу воду черкасцям та економити 730 тис. кВт/год електроенергії на рік;
впровадження на 35 ЦТП автоматизації подачі теплоносія залежно від температури зовнішнього повітря;
встановлення на 28 ЦТП та котельнях автоматики знімання і передачі параметрів їхньої роботи;
заміна теплових мереж із застосуванням високоефективних енергозберігаючих попередньо ізольованих пінополіуретаном труб та труб гарячого водопостачання з поліетилену підвищеної термостійкості – 48,066 км;
заміна на котельнях вузлів обліку газу на лічильники з класом точності 1,0.
Рішенням Черкаської міської ради від 16 вересня 2010 року № 5-1093 Комунальне підприємство теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» перейменовано в Комунальне підприємство теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради».
КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» почало запроваджувати найновіші технології та підходи до виробництва й збереження теплоенергії. У 2008 році під керівництвом Миколи Кушніра підписана Кредитна угода з Європейським банком реконструкції та розвитку з метою втілення проекту «Ефективного використання енергоресурсів м. Черкаси». Програма пріоритетних інвестицій проекту включала такі складові:
котельна установка на біопаливі;
технічне переоснащення котелень;
заміна трубопроводів;
установка міні-ТЕЦ, індивідуальних теплопунктів;
програмне забезпечення котелень.