Цього тижня «Черкаситеплокомуненерго» приймало колег з «Миколаївської ТЕЦ», які приїхали до черкаських тепловиків переймати досвід. Наше комунальне підприємство — одне з найкращих підприємств-теплопостчальників в Україні, яке цілеспрямовано працює та йде до свого результату в останні роки. Зниження собівартості послуги та покращення якості її надання — ось основна мета Черкаського комунального підприємства.

Директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась поділився з миколаївськими колегами не лише досвідом, а й планами на майбутнє. Основні завдання на 2020 рік, які ставить перед собою підприємство — ремонтна програма майже 8 мільйонів гривень та інвестиційна програма на понад 24 млн грн.

— За ці кошти цьогоріч плануємо провести ремонт та пусконалагоджувальні ремонти котелень загальною вартістю 1 669 млн грн, провести гідравлічні випробування та ремонт 168 теплових мереж на суму 5553,36 тис. грн. Ремонт центральних теплових пунктів на суму — 541 тис. грн, — перераховує директор комунального підприємства Павло Карась. — У межах інвестиційної програми модернізуємо котельні та міняємо лінії тепломереж. Зокрема, у планах технічне переоснащення котельні по вулиці Дашкевича, 62. Реконструкція мереж теплопостачання та заміна застарілих трубопроводів на попередньо ізольовані.

Торік Черкаситеплокомуненерго сплатило до державного бюджету 16,6 млн грн, а до місцевого 13 млн 750 тис. грн.

— Гарні цифри, — резюмує презентацію гендиректор «Миколаївської ТЕЦ» Юрій Кишко. — Звичайно, перевагою «Черкаситеплокомуненерго» є підтримка та підстраховка міської влади Черкас, чого не має наше підприємство. Однак черкаські тепловики перебувають і під постійним контролем власника — Черкаської міськради.

Гості були здивовані масштабами реконструкцій, які проводить черкаське підприємство, якістю наданих послуг та рівнем проплати від населення. Оцінили й те, що підприємство намагається використати кожну можливість аби покращити якість своєї роботи та здешевити вартість послуги.

Керівники підприємств: гендиректор «Миколаївської ТЕЦ» Юрій Кишко та директор КПТМ “Черкаситеплокомуненерго” на котельні по вулиці Дашкевича, 62, обговорюють особливості її технічного переоснащення.

З кожним роком підприємство скорочує споживання природного газу завдяки встановленому новітньому обладнанню. Вже цього року підприємство відмовилося від покупного тепла у «Черкаської ТЕЦ» і повністю перейшло на виробництво власного теплоносія. Адже купувати теплоносій підприємству стало вже не вигідно.

Видався цінним досвід і співпраці з населенням.

— У нас покращився рівень проплати від населення — це наслідок спільної роботи з Державною виконавчою службою та приватними виконавцями. Складаємо угоди на реструктуризацію, даємо можливість споживачам покрити борги попередніх місяців, які накопичилися після зміни тарифу та в місяці карантину. — розповів про черкаський досвід співпраці з боржниками Павло Карась.

Приємно, що черкаське комунальне підприємство має досвіт та надбання, які можуть стати цінними порадами для підприємств з інших міст. На «Черкаситеплокомуненерго» не зупиняються в освоєнні новітніх технологій та методів роботи й готові не лише самі ділитися досвідом, а й переймати його в інших підприємств України, які успішніші у тій чи іншій роботі.

Обмін досвідом