ПРОЧЕРК: “КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» замість шести платіжок зробило одну – для зручності абонентів”

Замість шести рахунків і шести платіжок, які Черкаське міське КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» згідно з законодавством вимушено надсилало споживачам, сьогодні створено єдиний рахунок.

Про це під час пресконференції повідомив керівник підприємства Павло Карась.

– Отже, тепер абоненти можуть заощадити час і нерви, а також гроші, які раніше доводилося витрачати на комісію банкам, – сказав директор «Черкаситеплокомуненерго». – Ми згідно з законодавством вимушені були з початку року виставляти абонентам платіжки щомісяця за усі складові тарифу. Банки побачили, скільки йде платіжок, і підвищили вартість своїх послуг, а це це від 15 до 40 гривень. При цьому платіж за послуги вузлів комерційного обліку становить 6 гривень, а банківська – комісія 15. Особливо обурювалися пенсіонери, які звикли платити в касах, а там дорожче, ніж онлайн.

Павло Карась зазначив, що підприємство надіслало відповідне звернення до Кабміну, але там це питання поки що не розглянули. Також було надіслано звернення й до обласної і черкаської міської влад. За словами пана Карася, і голова ОДА, і міський голова Черкас не раз говорили, що «з платіжками треба щось вирішувати». Водночас, підприємство вжило і власних заходів.

– Ми створили окремий розподільчий рахунок, модернізували комп’ютерну систему, яка зможе розподіляти відповідні кошти, – каже пан Карась. – Буде транзитний рахунок, а далі кошти розподілятимуться по шести платіжках. Це зручно для споживача і потребуватиме лише одної виплати комісійних банкові.

Павло Карась додав, що такий підхід не заборонений законодавством. Водночас, за абонентом зберігається право платити й далі через онлайн-системи і сплачувати на окремі рахунки.

Проплату за новою системою можна буде здійснити уже за вересень. Єдиний рахунок буде вказуватися внизу загальної квитанції, яку щомісяця отримують абоненти підприємства.

ЗМІ про нас