З березня черкащани отримають нові платіжки за тепло з урахуванням нової методики розподілу комунальних послуг, що була затверджена Мінрегіоном 25 січня. Платіжки, які надійдуть в березні за лютий, будуть досить незвичними. Які нововведення будуть? Детальніше про це розповідає Павло Карась, директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго»

Тепер детальніше буде розписано врахування витрат тепла. Тобто нова методика чітко буде визначати, як розподіляється показник загальнобудинкового лічильника тепла.

Зокрема, за цією методикою визначається порядок розрахунку витрат на опалення місць загального користування: це сходові марші, підвали, горішні приміщення, позаквартирні переходи, колясочні, комори тощо, а також витрати на функціонування системи теплопостачання і гарячого водопостачання.

Тобто мешканці в платіжках будуть бачити таке: власне спожите тепло, а також буде окремо зазначена сума на місця загального користування, скільки було витрачено теплової енергії і скільки це коштувало в грошах, буде визначена сума на функціонування системи опалення, аналогічно по гарячій воді, а також функціонування системи гарячого водопостачання. Окрім того, в тарифах окремим рядочком буде зазначено внески на обслуговування та повірку комерційних приладів обліку або загальнобудинкових лічильників. Та мешканці не будуть витрачати час, щоб збирати кошти на це. Кожен місяць люди платитимуть невелику суму на майбутню повірку цих приладів обліку.

Фактично люди платитимуть  ту саму ціну, лише вона буде розбита по частинах. З того, чого не було раніше, – то це внески на повірку лічильників, і це буде сума в кілька гривень, тобто недорого. Внески будуть розподілені не на обсяг спожитого тепла, а на квадратні метри житлової площі і будуть розподілені на цілий рік.

Яка буде перевага в мешканців? Коли впроваджуються ці правила, більше платитимуть власники вбудованих-прибудованих приміщень, наприклад, аптеки, магазини, інші установи. Також більше платитимуть мешканці, що встановили індивідуальне опалення, бо на них теж нараховуватиметься сума за місця загального користування.

Щодо недоліків, то сьогодні ситуація має такий вигляд: субсидії нараховуватимуться лише на показник теплової енергії, бо місця загального користування і теплові втрати не враховуються у теперішніх платіжках. Тож черкащанам слід бути готовими до нововведень.

Черкащанам слід чекати платіжок за тепло нового зразка