Старі труби теплопостачання у черкаській багатоповерхівці за адресою вулиця Смілянська, 117 не витримали гідравлічних випробувань, порвалися і нині потребують заміни. Однак зробити це не легко, бо у цьому будинку проходить транзитна мережа теплопостачання. Реально навколо будинку пустити нові труби, ніж вирізати старі. Але на це треба великі кошти, після виділення яких балансоутримуюча структура КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» зможе розпочати ремонтні роботи.

Саме тому підприємство ініціювало зустріч депутатів Черкаської міськради з мешканцями будинку, щоб народні обранці самі на власні очі побачили ситуацію і потім на сесії могли переконати більшість проголосувати за вкрай важливе питання, адже в серпні якраз, як правило, відбувається перерозподіл бюджету.

– Ця транзитна мережа побудована так, що проходить під підлогою і коморами мешканців будинку, а також під несучими стінами. Тобто розбирати все це неможливо, а мережа йде ще на чотири будинки. Будинку і трубам, відповідно, півсотні років. Звісно, труби вже старі, але оскільки це транзитна мережа, то ситуація зав’язана і на інших будинках, а далі стоять і п’ятиповерхівка, і дев’ятиповерхівка. Замінити труби неможливо, це технічно неможливо, треба лише прокладати поряд з будинком іншу мережу, ця ж зовнішня мережа буде спрямована і на інші чотири будинки, – розповідає заступник начальника служби транспортування КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Сергій Грішін.

Реконструкція тепломережі обійдеться у 2 мільйони 700 тисяч. За фінансування робіт мають проголосувати на сесії депутати.

– 8 під’їздів це приблизно 160 метрів труби. Винісши її за межі будинку, прокладемо нову мережу. Це бажано зробити до початку опалювального періоду, що стартує 15 жовтня. Всього нам потрібно буде не менше двох місяців на виконання робіт, – каже Сергій Грішін.

Депутати від різних фракцій, що побували на об’єкті, поспілкувалися з людьми та самі пересвідчилися в необхідності виділення з бюджету коштів на реконструкцію тепломережі. Якщо в бюджеті не віднайдуть кошти і не почнуть роботи хоча б наприкінці літа, то восени п’ять багатоповерхівок матимуть проблеми з опаленням.

Черкаській багатоповерхівці потрібна негайна реконструкція тепломережі