Учора до Черкас з’їхалися представники усіх теплопостачальних організацій України, профспілок галузі, вітчизняні виробники теплоенергетичного обладнання, щоб провести підсумкову конференцію і підбити підсумки опалювального сезону 2017 – 2018 років, обговорити проблемні питання, перспективи впровадження новітніх технологій та спланувати спільну роботу на майбутнє.

Щороку таку конференцію тепловиків організовує Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго» у містах з найефективнішими показниками з постачання теплової енергії. Цьогоріч таким зразковим підприємством вкотре визнали КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», яким багато років керує один із найдосвідченіших теплоенергетиків України Микола Кушнір.

Як розповів президент Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» Арсентій Блащук, у Черкасах така конференція відбувається не вперше, три роки тому саме в Черкасах відзначили 25-ти річчя з дня заснування асоціації тепловиків України.

Асоціацію створили, аби об’єднати навколо себе усіх працівників теплопостачальної галузі, вирішити проблеми на державному рівні, створити гідні умови для її працівників а також для населення, яке користується послугами усіх теплових підприємств України. Станом на сьогодні, за словами її очільника Арсентія Блащука, Асоціація «Укртеплокомуненерго» об’єднує всі обласні центри України, де працюють найбільші теплові компанії, а це більше ніж 60% ринку теплової енергії України.

Найголовніші завдання такого об’єднання в першу чергу – захист права централізованого теплопостачання, вдосконалення нормативно-правової бази для того, щоб теплопостачання досягло рівня європейських розвинених країн.

Як зазначив очільник асоціації, на сьогодні багато теплопостачальних підприємств не обходяться без фінансової підтримки міської влади, втім КПТМ «Черкаситеплокомуненерго»  має позитивні фінансово-економічні показники. «Таких міст, як Черкаси, де на підприємстві «Черкаситеплолкомуненерго» належний фінансово-економічний стан, майже немає. В нас практично кожне місто без допомоги міської влади не виживає. Особливо в літній період місцеві влади ухвалюють рішення, щоб віддати кошти  тепловим підприємствам на виплату зарплат працівникам»,- розповів президент Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» Арсентій Блащук.

Тож, на конференції кожен із представників теплових підприємств мав можливість поділитися досвідом, озвучити проблему та віднайти спільними зусиллями її вирішення. Як розрахуватися за газ, подбати про безпеку людей, вчасно провести профілактичні роботи і уникнути аварійних ситуацій, про все це а також про позитивний досвід роботи підприємств сьогодні обговорили тепловики.

Як розповів директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір, на сьогодні комунальним підприємством обладнання експлуатується із мінімальними технологічними втратами: втрати в теплових мережах на рівні 8%, коефіцієнт корисної дії котлів – не менше 90%.

Підприємством обслуговується близько 460 будинків, транспортується все тепло, яке генерує Черкаська ТЕЦ. В цілому комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго» подає теплоенергію до 1266 будинків в опалювальний сезон, гарячою водою забезпечує 658 будинків Черкас. «Ми пройшли стабільний опалювальний сезон без надзвичайних ситуацій, відсутня заборгованість, крім поточної, за використаний природний газ, що дає можливість працювати без збоїв, без відключень від газу. Техніко-економічні показники діяльності підприємства задовільні»,- розповів про роботу свого підприємства Микола Кушнір.

Відзначив ефективність таких підсумкових конференцій і голова центрального комітету Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України  Олексій Романюк. Він зауважив, що саме завдяки таким зібранням вдається вирішувати життєво-важливі питання галузі. «Ми не ділимо наші проблеми на господарські питання чи профспілкові. Ті питання, які не вирішуються на рівні держави, ми вирішуємо всі разом, звертаємося до всіх рівнів влади, до Верховної Ради України, до Кабміну, до НКРЄКП, яка нам іноді створює проблеми з тарифами»,- зауважив очільник профспілки.

В ході зустрічі президент асоціації тепловиків повідомив, що в різних областях України за період опалювального сезону 2017/18 років в Україні зафіксовано 8 тис. 891 ситуацій, пов’язаних з аваріями (поривами) теплових мереж. Левова частина таких випадків припадала саме на жовтень-листопад 2017 року, що пов’язано переважно з поступовим запуском та налагодженням систем теплопостачання.

Окрім гостей з інших міст, на конференцію також прибули заступник голови Черкаської облдержадміністрації Сергій Овчаренко, заступник голови м. Черкаси Ігор Волошин, які наголосили на важливості таких всеукраїнських конференцій, а також відзначили ефективну роботу КП «Черкаситеплокомуненерго» та її керівника Миколи Кушніра. «Підтверджую той факт, що попередній рік пройшов в нас позитивно, не було великих аварій, ми вчасно розпочали опалювальний сезон, це завжди говорить про позитивну, якісну і кваліфіковану роботу персоналу і керівника підприємства»,- зауважив під час зібрання заступник міського голови Черкас  Ігор Волошин.

З’їзд тепловиків тривав два дні. Наступного учасники обговорили підготовку до нового опалювального сезону.

У Черкасах на спільній всеукраїнській конференції обговорили підсумки опалювального сезону в Україні