Нову сучасну котельню відкрили 2 серпня поряд з існуючою старою котельнею за адресою вулиця Кавказька, 11, у Черкасах.

За словами директора КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася, стара котельня була прикладом радянського гігантизму. Вона будувалася колись на перспективу, тож до неї був підключений будинок, телецентр, який зараз не функціонує. Окрім того, за радянських часів планувалося зносити прилеглий приватний сектор і робити забудову. Тому котельня і проектувалася такою великою.

– Але приватний сектор залишився, тож потреби в такій великій котельні не було. Вона роками обслуговувала лиш прилеглу багатоповерхівку і дитячий садок неподалік. Це призводило до величезних збитків, які сягали 1 мільйон 200 тисяч гривень за останній рік. Щоб нагріти один будинок, треба було нагріти спершу будівлю котельні. Тому, коли я очолив підприємство, то поставив завдання змінити ситуацію та провести реконструкцію збиткових котелень. Найперше це стосувалося цієї котельні. Коштів на реконструкцію потрібно якраз стільки, скільки збитків приносить в рік котельня – 1 млн 200 тис, – роз’яснив Павло Карась.

Черкаський міський бюджет за сприяння міського голови Черкас виділив 900 тисяч гривень, а 300 тисяч гривень виділило підприємство. Протягом року були завершені роботи. Була побудована нова топочна, яка забезпечує теплом будинок. На ній встановлені сучасні котли «Амбасадор», коефіцієнт їх корисної дії становить 104-105 відсотків.

Тепер громада і підприємство не матиме збитків, а будівля котельні використовуватиметься як база дільниці №3 і як складське приміщення. Опалюватися велика стара будівля не буде, а опалюватиметься лише маленьке її приміщення електроконвектором.

Право відкрити і запустили котельню дали міському голові Черкас Анатолію Бондаренку. Натиском однієї кнопки він запустив котла і мешканцям прилеглого будинку вже сьогодні була подана гаряча вода.

– Прикро, що всім нам, мешканцям міста доводилося сплачувати за роботу такої нерентабельної котельні. Тепер покращиться динаміка тарифу. Тобто ріст тарифу йтиме повільніше, ніж за умов, коли модернізація не проводилася, – сказав Павло Карась.

За словами Павла Карася, котельня повністю автоматизована, працює в автономному режимі і виведена на пульт центральної диспетчерської. Диспетчер, не приїжджаючи сюди, керує котлами. Він може змінити будь-який параметр котла, не відвідуючи даний об’єкт. На такій котельні не потрібен персонал. Він буде приходити лише раз на тиждень і проводити регламентні роботи. Сім працівників, які працювали на старій котельні, тепер будуть виконувати інші роботи на підприємстві.

– На сьогодні збиткова в нас котельня є ще одна за адресою Митницька, 13, Вона також буде виведена з експлуатації цьогоріч, переключаючи на інші мережі. Всього вона приносила збитків близько 150 тисяч на рік. Виведемо її з експлуатації за рахунок власних коштів підприємства. Її будівля є аварійною, тож проситимемо в міськради дозволу на продаж будівлі і за ці кошти компенсувати витрати на будівництво. (котельня знаходиться за приміщенням новозбудованого ТРЦ «Піонер» – ред.) В цілому в нас є 36 котелень, дещо зменшуємо кількість, тож працюватиме десь 28, – зазначив Павло Миколайович.

На думку міського голови Анатолія Бондаренка, покращити якість теплопостачання у місті можна, якщо надавати ці послуги буде виключно комунальне підприємство. Адже нині 2/3 міста обслуговує приватна компанія Черкаська ТЕЦ.

«Наше комунальне підприємство працює набагато ефективніше на благо міста», – підкреслює Анатолій Бондаренко.

У Черкасах відкрили нову сучасну котельню КП «Черкаситеплокомуненерго»