Комунальне підприємство теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» пройшло довгий шлях розвитку, змін, зростання та удосконалення. 27 серпня 1969 року, відповідно до Наказу Черкаського обласного управління житлово-комунального господарства №116, була створена «Дирекція об’єднаних котелень та теплових мереж». На час заснування дирекції на її балансі була лише одна квартальна котельня та 15 працівників. Згодом і кількість працівників, і кількість підпорядкованих котелень, і протяжність тепломереж стало більшим за сотню кілометрів.
У 1997 році підприємство перереєстроване у КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міськради». Середньооблікова кількість штатних працівників за 2018 рік склала 586 працівників, середньостатистична заробітна плата на одного штатного працівника склала 7083 грн.
Основними напрямками діяльності підприємства згідно ліцензій є: виробництво, постачання, транспортування теплової енергії; виробництво електричної енергії; постачання електричної енергії споживачу; виробництво теплової енергії з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії. Теплова енергія реалізується населенню, бюджетним установам та іншим споживачам. На абонентному обслуговуванню перебуває понад 41 тисяча споживачів, кількість договорів з юридичними особами – близько тисячі.
На балансі підприємства знаходяться три виробничі бази з котельнями, когенераційними установками, ІТП, ЦТП, а також власний конструкторсько-кошторисний відділ; служба ремонтів і будівництва, що забезпечує повний комплекс ремонтних робіт.
За 2018 рік фінансовим результатом діяльності підприємства є прибуток в розмірі 158 тисяч гривень. Загальна сума чистого операційного доходу за 2018 рік склала 483 млн. грн. Реалізовано за звітний рік 363,4 тис. Гкал теплової енергії. Звісно, найбільший дохід від реалізації теплової енергії дає така категорія споживачів як населення.
Велику увагу на підприємстві приділяють впровадженню перспективної програми модернізації обладнання, у рамках якої замінюють котли, тепломережі, встановлюють ІТП, що підвищує ККД.
Підприємство має цілий ряд почесних відзнак, бере активну участь у соціальному і спортивному житті міста.

КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» – 50 років!